Menu
İkinci el otomobil satışları artıyor

İkinci el otomobil satışları artıyo…

İkinci el otomotiv sektör...

Öztürk: Koç'la Yüzde 50-50 Ortaklığa Çoğu İnsan İnanmıyor

Öztürk: Koç'la Yüzde 50-50 Ortaklığ…

Opet Petrolcülük A.Ş. Yön...

Mersin'de Alternatif 23 Nisan Kutlaması

Mersin'de Alternatif 23 Nisan Kutla…

Mersin'de CHP ve Atatürkç...

Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük

Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyü…

Türkiye Ziraat Odaları Bi...

Adana Emniyet Müdürü Koltuğuna Rus Uyruklu Öğrenci Oturdu

Adana Emniyet Müdürü Koltuğuna Rus …

23 Nisan Ulusal Egemenlik...

Hava Durumu

Hava Durumu

Yapılan son değerlendirme...

Yaşıtları Bayramda, Onlar Simit Satıyor

Yaşıtları Bayramda, Onlar Simit Sat…

Adana'da 2 çocuk, yaşıtla...

Meü Turizm Fakültesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Meü Turizm Fakültesi'nde Mezuniyet …

Mersin Üniversitesi (MEÜ)...

Yılmaz Vural: Son 2 Maçımızı Kazanmalıyız

Yılmaz Vural: Son 2 Maçımızı Kazanm…

Macit Özcan Spor Kompleks...

Prev Next

11 İlde Şafak Operasyonu, 51 Kişi Gözaltına Alındı

11 İlde Şafak Operasyonu, 51 Kişi Gözaltına Alındı 11 İlde Şafak Operasyonu, 51 Kişi Gözaltına Alındı

Polis tarafından Malatya merkezli 11 ilde yapılan şafak operasyonunda, silahlı örgüt kurma ve üye olma, ihaleye fesat karıştırma, tehdit, rüşvet verme gibi suçlara karıştırları iddia edilen 51 kişi gözaltına alındı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık 2 yıldır sürdürülen takip sonucu Malatya merkezli Konya, Mersin, Elazığ, İstanbul, Adana, İzmir, Afyonkarahisar, Antalya, Muş, Balıkesir'de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda Malatya'da 23, Elazığ'da 4, İstanbul'da 8, Konya'da 1, Mersin'de 3, Adana'da 2, Afyonkarahisar'da 1, Muş'ta 5, İzmir 1, Antalya'da 2, Balıkesir'de 1 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Malatya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

Yemek ve temizlik şirketleri bulunan şüphelilerin, kamu kurumlarının yaptığı ihalelerde, ihaleye katılan diğer firma yetkilileri ile komisyondaki kamu görevlilerini silahla yaralama, darp ve tehdit ettikleri, şiddete başvurarak ihaleleri fesat karıştırma yoluyla aldıkları bildirildi. Şüphelilerin aynı zamanda aldıkları ihalelerin şartnamede belirtilen koşullarına uymayarak edimin ifasına fesat karıştırdıkları, örgüte ait şirketin kalitesiz ve yetersiz malzeme kullanıldığını tespit eden kamu görevlilerini silahla yaraladıkları iddia edildi.

Şüphelilerin 'haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt adına suç işlemek, örgüte bileyerek yardım etmek, kasten silahla yaralama, oto ve iş yeri kurşunlama, hürriyeti tahdit, uzun namlulu silah bulundurma, tehdit, uyuşturucu madde ticareti yapmak, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet verme, nitelikli dolandırıcılık, edimin ifasına fesat karıştırma ve nitelikli hırsızlık' suçlarında gözaltına alındıkları belirtildi. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda iki ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği, 1 namlu ağzı açılmış gaz tabancası, 1 bilye atar tabanca, 3 tabanca şarjörü, 78 çeşitli çaplarda tabanca mermisi, örgütün kontrolündeki firmalara ait çok sayıda ticari evrak, örgüt arşivinin bulunduğu 1 bilgi işlem serveri, çok sayıda dijital materyal ele geçirildiği kaydedildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.

(cihan)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık

Haber Kaynakları

HAKKIMIZDA

Sosyal Medya

YEREL HABERLER

KATEGORİLER